GÜNDOĞDU MAKİNE

Özel Ürünler

Müşterilerimize standart redüktör sunduğumuz gibi, istekleri doğrultusunda özel redüktörler de sunmaktayız. Müşterilerimiz bu sayede zorlu projelerini ekonomik bir yolla gerçekleştirmektedir.
Müşterilerimizi bir partner olarak görmekteyiz ve uzman kadromuz ile redüktör ihtiyaçlarını gidermekteyiz. Şimdiye kadar birçok farklı projeye özel redüktör üreterek, müşterilerimizin isteklerini yerine getirdik. Bundan sonra da özel redüktör üretimindeki bilgi birikimlerimizi kullanarak yeni müşterilerimizin isteklerini karşılamaktan mutluluk duyarız.

GÜNDOĞDU MAKİNE

Yön Değiştiriciler

Silindirik dişlilerde, dişli eksenleri paralel ve dişlilerin hareket düzlemleri aynıdır.
Yön değiştirici redüktörlerde kullanılan konik dişlilerde ise, dişli eksenleri arasında belirli bir açı vardır ve dişlilerin hareket düzlemleri aynı değildir.
Genellikle hareketi 90° çevirmek için konik dişliler kullanılır.
Yön Değiştirici redüktörler güç aktarma sistemlerinin vazgeçilmez unsurlarıdır ve makinelere kolay montaj edilebilir ve farklı boyutlara sahiptirler.
Yön değiştirici redüktörler yüksek güç değerleri ve etkileyici termal özellikler sunar.
Hassas üretilen dişli ve gövdeler ile verimli, hassas ve sessiz iletim gerçekleşmektedir.
Görünüşü itibarıyla küp şekilde olan Yön değiştirici redüktörler bir giriş-bir çıkış, bir giriş-çok çıkış ve kovan milli (hollow shaft) çıkışlı çeşitleri bulunmaktadır. Firmalar tarafından gelen isteklerine göre boyutları ve mil çapları istenilen ölçülere üretilebilmektedir.
Yön değiştirici redüktör gövdeleri uygulama yerine göre farklı malzemelerden imal edilebilirler. Örneğin; makine ve imalat sanayi için sfero, gıda ve kimya sanayi için paslanmaz, ahşap sanayi için alüminyum.
Sfero ve alüminyum gövde redüktörler oksidasyona karşı Elektroforetik (EF) kaplama ile kaplanmıştır.
Standart Yön Değiştirici Redüktörlerin yanında müşterilerimiz için özel yön değiştirici redüktör imalatı yapmaktayız.
Konik dişli yön değiştirici redüktörler bir diğer yön değiştirici türü olan dişli – sonsuz vida sistemine göre daha verimlidir.
Konik dişli yön değiştirici redüktörlerin giriş ve çıkış mil eksenlerinin aynı düzlem üzerinde olması, yön değiştirici redüktörün gövdesinin her yüzeyinde montaj yerleri bulunması montaj kolaylığı ve makineye kolay adapte edilebilmesini sağlar.
Konik dişli yön değiştirici redüktörler kullanılarak tek merkezden çok noktaya güç iletimi eşzaman bir şekilde gerçekleştirilebilir.
Konik dişli yön değiştirici redüktörlerde düşük dişli boşluk oranı olduğu için yüksek hassasiyette çalışırlar.
Konik dişli yön değiştirici redüktörlerde yataklara yüksek kuvvetler gelmektedir, bu yüzden dişlilerin iyi yataklanması gerekmektedir.
Konik dişli yön değiştiricilerin dişlileri redüktörde boşluk olmaması için çok hassas bir biçimde montaj edilmeli ve parçalar hassas bir şekilde işlenmelidir.

Sipariş için iletişime geçiniz.

HEMEN ARA